Aktuality a novinky


Slovenská filharmónia a nórsky dirigent Eivind Gullberg Jensen

40 BHS SF Jensen_Akiko Suwanai 14 10 2018 © jan.f.lukas

Dvaja zahraniční hosťujúci umelci, ktorí účinkujú na svetových koncertných pódiách vystúpia po boku orchestra Slovenská filharmónia vo štvrtok a piatok 24. a 25. januára 2019.  Španielsky klavirista Javier Perianes, rodák z Andalúzie a  dynamický nórsky dirigent  Eivind Gullberg Jensen, ktorý nezabudnuteľne zažiaril s našim orchestrom na Záverečnom koncerte Bratislavských hudobných slávností, v októbri 2018. 
Čítať viac…


Po boku telies Slovenskej filharmónie sa po prvýkrát predstavia Adam Plachetka a Kateřina Kněžíková

stiahnuť

Na prvej januárovej dvojici koncertov sa po boku našich telies – Slovenskej filharmónie a Slovenského filharmonického zboru (hosťujúci zbormajster Jaroslav Brych) – predstavia traja vokálni sólisti – vynikajúca česká sopranistka Kateřina Kněžíková, vo svete stále žiadanejší basbarytonista Adam Plachetka, sólista Viedenskej štátnej opery, a popredný slovenský tenorista Ľudovít Ludha, sólista Opery SND. Na programe zaznie Dvořákova kantáta pre sóla, zbor a orchester Svatební košile na text rovnomennej balady Karla Jaromíra Erbena zo zbierky Kytice v naštudovaní stáleho hosťujúceho dirigenta SF Rastislava Štúra. Vo štvrtok a piatok 17. a 18. januára 2019.
Na koncerty vás pozýva vo videopozvánke Juraj Bubnáš, dramaturg Slovenskej filharmónie.
Čítať viac…


KARNEVAL ZVIERAT v bratislavskej REDUTE

stiahnuť

Druhá Hudobná akadémia  pre žiakov a Rodinný koncert pre všetky deti. Slovenská filharmónia pozýva v januári na koncerty svojich najmladších a najmenších návštevníkov. V piatok doobeda o 9.30 a 11.30 sa uskutoční druhá Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v tejto koncertnej sezóne na toto podujatie prihlásili. V piatok 18. januára navštívi bratislavskú Redutu opäť 1400 žiakov.

Ak so školou Hudobnú akadémiu nenavštevujete, pozývame vás na druhý Rodinný koncert,  s rovnakým programom, ktorý  sa uskutoční v Redute v sobotu 19. januára o 16-tej.  Čítať viac…

Prejsť na sekciu Aktuality a novinky →